Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Bertani

Bertani

Tradícia skvelých vín Bertani sa zrodila už v roku 1857. Od samého počiatku existencie tohto vinárstva bolo poznať profesionálny prístup oboch bratov Bertanov, čo dokazujú mnohé ocenenia získané na medzinárodných výstavách už po pár rokoch. Títo dvaja bratia dokázali spojiť svoje schopnosti v prospech celého vinárstva. Giovan Battista bol členom talianskeho parlamentu a mal skvelé riadiace schopnosti, zatiaľ čo jeho brat Gaetano bol vďaka dobe strávenej vo Francúzsku znalý problematiky pestovania vínnej révy. Vinice rodiny Bertani v provincii Verona sa rozprestierajú na nádherných kopcoch Valpantena a v okolí Valpolicella. Ďalšie vinice sa rozprestierajú okolo kopcov v zónach Bardolino a Soave. Prírodný charakter týchto miest vytvára harmonický vzťah medzi tromi faktormi ovplyvňujúcimi charakter vína - pôdou, slnkom a vetrom. Každý rad viniča je tu vystavení adekvátnej miere týchto faktorov. Na týchto viniciach sa pestujú odrody Garganega, Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara a Rossignol, z ktorých niektoré boli pestované už v dobách Rímskej ríše. Tieto odrody dávajú vzniknúť skvelým vínam Soave, Valpolicella, Recioto, Amarone a Secco Bertani. Hrozno tu dozrievajú v septembri a nastáva čas zberu. Lisujú sa len zdravé hrozna, ktoré vínu zaručia príjemný buket, farbu a celkovú vyváženosť.Hrozno, z ktorého sa vyrába Recioto a Amarone, sú zbierané strapec po strapci a umiestnené v malých drevených debnách, aby sa zabránilo ich zničeniu. Hrozno je očistené a ešte raz prebrané a až potom umiestnené na prútené rohože, na ktorých prečkajú zimu na pôde vinárstva, kde postupne vysychajú. Pre tieto hrozna nastane fáza premeny na nedostižné Recioto a Amarone až v priebehu februára, kedy už stratili vysúšaním svoj ​​obsah vody a približne 30% svojej hmotnosti. Bertani sa drží tradičných výrobných postupov a techník charakteristických pre výrobu veľkých vín z Veneta, ako je napr. Zrenie vo veľkých dubových kadiach. Neskôr tu začali používať dubové sudy typu barrique, čo umožnilo spoločnosti vyvinúť a zdokonaliť nové a exkluzívne produkty vysokej kvality.


Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Bertani - Amarone Classico della Valpolicella D.O.C.G.

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: Veneto/BenátskoOdroda: ValpolicellaRočník: 2007Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 15 %Objem: 0,75 lSýta granátovo červená farba. Vo vôni je ihneď zrejmé aróma višní s prevažujúcimi tónmi marasca a sliviek. Obsahuje bohatú ..

67.90€

Bertani - Novare IGT

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: VeronaOdroda: CorvinaRočník: 2015Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lIskrivá transparentná rubínová farba. Hodvábne svieža aróma, ktoré vykazuje odtiene aromatických bylín s tónmi zrelého ovocia. Ľahká, deliká..

11.00€

Bertani - Valpolicella Ripasso D.O.C

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: Veneto/ BenátskaOdroda: Valpolicella Ročník: 2015Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 13,5 %Objem: 0,75 lIntenzívna purpurovo červená farba s fialovými odleskami. Vo vôni tóny čierneho ovocia ako ostružín, čiernych ríbe..

12.80€

Bertani Due Uve Venezia Giulia

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: Veneto/BenátskoOdroda: Pinot Grigio & Sauvignon BlancRočník: 2016Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12 %Objem: 0,75 lDue Uve je výsledkom rozumnej a harmonickej syntézy dvoch odrôd, ktoré boli vybrané a spojené, aby sa ..

9.60€

Bertani Sereole Soave

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: Veneto/BenátskoOdroda: GarganegaRočník: 2015Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 13 %Objem: 0,75 lSlamovo žltá farba so zlatými odleskami. Vo vôni sú zjavné tónmi kvetov čiernej bazy a jablone, ktoré sú nasledované zrelým ov..

10.25€