Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Coppola

Coppola

Francis Ford Coppola kúpil jedno z prvých kalifornských vinárstiev, ktoré založil v roku 1879 fínsky námorný kapitán Gustav Niebaum. Napriek tomu, že nepochádzal z akejkoľvek vinárskej rodiny, vybudoval v miernom svahu vysoko funkčné usadlosť Ingenook. Bol to tak dobrý projekt, že nebolo potrebné nejako zvlášť meniť dispozície budovy. Dodnes sem pri vinobranie prichádzajú nákladné vozne sa pozberaným hroznom, ktoré využívajú systém, kde úroda šetrne zostupuje samospádom až do pivníc vytesaných v skale. Nič sa tak nemusí prečerpávať a narušovať cennú surovinu.Usadlosť je prístupná verejnosti a návštevníci môžu tiež ochutnať tunajšie víno. Predovšetkým Cabernet patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v Kalifornii dostane do fliaš. Hrozno pochádza z terás na úbočí kopcov, ktoré uzatvárajú západnú stranu údolia pri mestečku Rutherford. Neďaleko mal sídlo aj slávny Robert Mondavi, ktorý minulého roku zomrel vo veku deväťdesiatich rokov. Keď prišiel FF Coppola k prvým peniazom za svoje filmy, rozhodol sa nadviazať na rodinnú tradíciu a v roku 1975 kúpil časť vinohradov z pozemkov Gustava Niebauma. Začal robiť víno ​​pre svoju rodinu a priateľov. Pretože išlo o prvotriedne polohy a mal dobré Winemaker, Coppolová víno ​​si čoskoro obľúbili ľudia z filmovej branže a postupne sa stávalo známym aj medzi širšou verejnosťou. Avšak až po dvadsiatich rokoch, v roku 1995, sa mu podarilo dokúpiť posledné vinohradmi a sceliť tak pôvodných 600 hektárov viníc. Názov mnohému napovie, že vína z kalifornských viníc vlastní slávny hollywoodsky režisér Francis Ford Coppola (najznámejšie filmy - Apokalypsa, Krstný otec I, II, III..


Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Coppola - Shiraz Rosso & Bianco

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Lodi - Paso RoblesVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2013Odroda: 97% Shiraz (Syrah), 3% ViognierZbytkový cukor: suchéObsah Alkoholu: 13,5%Objem: 0,75 lCharakteristika: Suché v Ino tmavo purpurovej farby s arómou slivky, sl..

25.80€

Coppola - Diamond Collection Chardonnay

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Monterey Valley, Arroyo Seco ValleyVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2014Odroda: 100% ChardonnayZbytkový cukor: suchéObsah Alkoholu: 13,5%Objem: 0,75 lCharakteristika:   Víno farby žltého iskiernika, bohatej a v..

29.00€

Coppola - Diamond collection Sauvignon yellow blanc

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Alexander Valley, Dry Creek ValleyVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2014Odroda: 100% Sauvignon BlancZbytkový cukor: suchéCelková kyslosť: 6,4g / lObsah Alkoholu: 13,5%Objem: 0,75 lCharakteristika:   Víno svetlej..

29.50€

Coppola - Director´s cut Cabernet Sauvignon

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Russian River ValleyVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2012Odroda: 90% Cabernet Sauvignon , 4% Malbec , 3% Merlot , 3% Petit VerdotZbytkový cukor: suchéObsah Alkoholu: 13,8%Objem: 0,75 lCharakteristika: Suché, v ýrazné a p..

40.41€

Coppola - Director´s cut Pinot Noir

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Sonoma CoastVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2014Odroda: 100% Pinot NoirZbytkový cukor: suchéObsah Alkoholu: 14,5%Objem: 0,75 lCharakteristika: Suché, v eľmi jemné tmavo fialovej víno ​​s exotickými a korenenými tónmi. V..

37.00€

Coppola Zinfandel Director´s

Krajina pôvodu: USA - KaliforniaVinárska oblasť: Sonoma CountyVinárstvo:   Francis Ford Coppola WineryRočník: 2013Odroda: 99% Zinfandel , 1% Petite SyrahZbytkový cukor: suchéObsah Alkoholu: 13,9%Objem: 0,75 lCharakteristika: Suché, tmavo červená farba sa roma  egrešov, hrozieno..

26.50€