Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Domaines Ott

Domaines Ott

V roku 1896 sa mladý inžinier agronómie Marcel Ott, po svojej vinárskej púti naprieč Francúzskom, zastavil na brehoch Stredozemného mora a objavil vinárskou pôdu, ktorá ho inšpirovala - Provensálsko! Na konci 19. storočia zničila phyloxera všetky vinohrady a ľudia znovu vysádzanie príliš urýchlili , takže vyrábané vína neboli dobrej kvality. Marcel Ott teda svoje vinice znovu presadil ušľachtilými odrodami, aby tak dal znovu vzniknúť veľkým a dôstojným vínam z Provence. Generácia za generáciou pestujú svoje hrozno v súlade s prírodou, čerpajú zo skúseností svojich predkov aj napriek tomu, že idú s dobou. Vinárstvo sa skladá z troch domén, ktoré Marcel Ott postupne získal: Château de Selle (1912), Clos Mireille (1936) a Château Romassan (1956). Z Domainess Ott * pochádzajú biele, červené a ružové vína. Prioritou vinárstva je produkcia výnimočného ružového vína, toho najjemnejšieho na svete - Coeur de Grain - ktorý je vyrábaní na všetkých troch doménach. V roku 2004 sa vinárstvo Domaines Ott * pripojilo k Champagne Louis Roederer. Od roku 2009 vedú všetky tri majetky Cristian a Jean-François Ottovi - jedná sa už o štvrtú generáciu vinárov, ktorí dodávajú svoje vína na tie najlepšie stoly prestížnych reštaurácií po celom svete. 60% fliaš z celkovej produkcie vinárstva zostáva vo Francúzsku, zvyšných 40% putuje do zahraničia.

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Domaines Ott Bandol

Krajina pôvodu: FrancúzskoVinárska oblasť: Bandol/ProvensálskoOdroda: Syrah 70 % + Cabernet Sauvignon 30%Ročník: 2011Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5%Teplota podavania: 16-18 ° CObjem: 0,75 lVíno má intenzívnu granátovú farbu. Vo vôni cítime ču..

31.00€

Domaines Ott Blanc de Blancs

Krajina pôvodu: FrancúzskoVinárska oblasť: Côtes de ProvenceOdroda: Sémillon , VermentinoRočník: 2011Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5%Objem: 0,75 lDobre rozvinuté, komplexné, výrazný buket s bohatou vôňou kvetín ovocia, korenia. Suché, pružné a eleg..

23.50€

Domaines Ott Rosé Mireille

Krajina pôvodu: FrancúzskoVinárska oblasť: Côtes de ProvenceOdroda: Grenache 50% + Cinsault 30% + Syrah 15% + Cabernet Sauvignon 5% Ročník: 2014Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 13,5%Objem: 0,75 lCôtes de Provence Jemný nos evokuje citróny a citrusové..

23.50€