Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Domäne Wachau

Domäne Wachau

Všetkým vinárom z oblasti Wachau sa roku 1983 splnil sen: bola zavedená vlastný akostní rad pre všetky vína, v ktorých sa odráža zvlášť výrazný charakter miestnej pôdy. Toto akostné delenie má vyzdvihnúť individualitu a originalitu špičkových vín z Wachau a tým podporiť hrdosť a sebavedomie tohto kraja. Od roku 1997 prebieha v združení nezávislých vinárov Freien Weingärtnern Wachau program základného geologického a klimatického výskumu s názvom Wachau 2010. Zároveň boli zmodernizované lisovne a vinice boli rozšírené tak, aby víno z jednotlivých tratí mohlo spracovať a spracované na víno oddelene. A konečne viac ako 700 vinárov bolo v rámci dlhodobého programu na podporu kvality motivované k výberovému zberu. Veltlínske zelené a rizling z najkvalitnejších tratí združenia Freien Weingärtnern Wachau (Loibenberg, Kellerberg, Achleiten, Kollimtz, Hochrain, Singerriedel, 1000-Eimerberg a Bruck), ako aj cuvée z malých, mimoriadne exponovaných strmých tratí (terás) sa predávajú pod názvom Domäne Wachau . Vína Domäne Wachau sú vyberané veľmi prísne - len zhruba 15% výrobkov nesie toto označenie. Z tohto dôvodu sú vína Doman Wachau určená výhradne pre gastronómiu a špecializované obchody. Označenie mimochodom pochádza z 15. storočia. Od marca 2005 je novým konateľom spoločnosti Roman Horvath. Združenie Domäne Wachau sa chce v budúcnosti významne zamerať tiež na využitie turistického potenciálu oblasti Wachau, preto sú stále častejšie organizované rôzne vinárske podujatia, ponúkané prehliadky vínnych pivníc a ochutnávky. Veltlínske zelené: Táto najdôležitejšie vínna odroda Rakúska vytvára v oblasti Wachau úplne zvláštny štýl: jemný, korenený a aromatický. 20 - 30 rokov staré vína stále znova dokazujú obrovský potenciál zrenia a práve ten Veltlínsky z Wachau má. Kráľom teritória je bezpochyby Rizling. Táto neskoro dozrievajúca odroda reaguje zvlášť citlivo na nekonečnú rôznorodosť vo Wachau nuansami vône a jemnosti chuti. Ďalšie dôležité odrody tejto oblasti sú Muškát, Rulandské biele (Pinot Blanc), Chardonnay, Neuburské a Mueller Thurgau. V podobe, v akej sa rodia vo Wachau, zapôsobí práve svojim osobitým a jedinečným aróma. Vína z Wachau, ktorá zvádza v mladosti svojou ovocnou chuťou, môžu vďaka svojej vnútornej harmónii výborne vyzrieť.


Wachauský kódex

Žiadne obohacovanie Vinári združenia Vinea sa rozhodli nepoužívať akékoľvek pridávanie cukru (chaptalizácia). To znamená, že jediným a výlučným faktorom, určujúcim kvalitu v pohári, je len potenciál dozrievania daný prírodou a ročníkom a z neho plynúce prírodný obsah cukru v hrozne. Tak je daná aj kategorizácia Wachau vín. Žiadne koncentrovanie Vinári združenia Vinea sa rozhodli nepoužívať akékoľvek koncentráciu. To znamená, že prírodné zloženie hrozna, muštov a vína nemožno meniť žiadnym technickým spôsobom (vákuovou destiláciou, reverznou osmózou, kryoextrakciou, atď.).Žiadne aromatizovanie Zaručene sa nevykonáva žiadna aromatizácia. To znamená, že sa vinári združenie Vinea rozhodli nepoužívať akékoľvek falšovanie prírodné štruktúry vône - nie je povolené barriquování, drevené štiepky, ani tanninový prášok.Žiadna frakcionácia Zaručene sa nerobí žiadna frakcionácia. Rozklad vína na jednotlivé súčasti a ich svojvoľné skladanie späť ( "spining Cone Column / odstreďovania kužeľové kolóna") bolo Európskou úniou povolené pre americké vína na európskom trhu. Wachauský vinári považujú túto techniku ​​za zradu na prírode a samozrejme ju nepoužívajú. Príroda a nič iné .Vinári združenia Vinea sa rozhodli nepoužívať v kategóriách Steinfeder, Federspiel a Smaragd mnohé možnosti modernej výroby vína, ktoré považujú za manipulácie proti prírode.


Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Domäne Wachau Gruner Veltliner Federspiel

Krajina pôvodu: RakúskoVinárska oblasť: WachauOdroda:Veltlínske zelenéRočník: 2015Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Teplota podavania: 9 ° CObjem: 0,75 lVíno žiarivo zeleno- žltej farby s vôňou žltého jablka, bieleho korenia a liči s jemnými bylinný..

11.60€

Domane Wachau Riesling Terrassen Federspiel

Krajina pôvodu: RakúskoVinárska oblasť: WachauOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2015Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lVíno slamovo- žltej farby s jemnými zelenými odtieňmi s vôňou zrelých kôstkovín, citrusov..

12.10€