Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Mikrosvín Mikulov

Mikrosvín Mikulov

Víno robia ľudia". To je to čo odlišuje  MIKROSVÍN MIKULOV od ostatných vinárstiev. Vinárstvo žije vlastným životom podriaďujúce všetko prírode, môžete nájsť v prostredí viac ako idylickom. Nachádzajú sa totiž v srdci Chránenej krajinnej oblasti a biosférickej rezervácie Pálava a priľahlých Dunajovických vrchoch. Filozofia pestovanie viniča je založená na malom zaťažení kríkov, šetrnom prístupe k prírode s maximálnym obmedzením chemických vstupov. "Vyrábame víno vo vinici". Všetko začína a končí vo vinici. Osobitý prístup ľudí je pre výrobu našich vín nesmierne dôležitý. Vinice sa veľakrát nachádzajú na miestach, kam sa technika v horšom počasí veľmi ťažko dostáva a v tejto chvíli prichádza na rad opäť nenahraditeľné ľudské ruky. Naše nádherné vinice sa nachádzajú v katastroch obcí Dobré Pole, Gravidné, Dolní Dunajovice a Mikulov. Teda nielen na Pálave, ale aj na necelých päť kilometrov vzdialených Dunajovických vrchoch, ktoré sú veľmi často opomínané a prehliadané len preto, že sa nachádzajú v tieni Pálavskej dominanty.Je nutné v dnešnej dobe podotknúť, že najlepšie hrozno je zberané ručne! Najlepšie sa zbiera do malých debničiek aby sa zamedzilo sebemenšiemu predčasnému poškodeniu bobúľ. Hrozno sa potom spracováva s najvyššou možnou starostlivosťou. Vo výrobe aplikujeme prvky gravitačného prístupu. "Víno sa rodí vo vinici" - Typické Pálavská mikroklíma, pôdy bohaté na vápnik, dávajú našim vínam jedinečný charakter a náskok oproti ostatním. Naša vlajková loď je Rizling vlašský, ktorý pestujeme na najvyššie položených tratiach juhozápadného pásu Pálavy.

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Mikrosvin Mikulov Kerner

Krajina pôvodu: ČeskoVinárska oblasť: Morava MikulovskáRočník: 2015Charakteristika: suchéPrívlastok: neskorý zberObsah kyselín: 6,7 gObsah zvyškového cukru:4,1 g/lObsah Alkoholu: 12,7 %Teplota podávania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lVíno žltej farby. Vôňa k..

9.80€

Mikrosvín Mikulov Muškát moravský flower line

Krajina pôvodu: ČeskoVinárska oblasť: Morava SlováckaOdroda: Muškát moravskýRočník: 2015Charakteristika: suchéPrívlastok: neskorý zberObsah kyselín: 5,7 gObsah zvyškového cukru: 5,5 g/lObsah Alkoholu: 12,2 %Teplota podávania: 10-16 ° C..

9.80€

Mikrosvín Mikulov Rizling vlašský Flower line

Krajina pôvodu: ČeskoVinárska oblasť: Morava MikulovskáOdroda: Rizling VlašskýRočník: 2015Charakteristika: suchéPrívlastok: neskorý zberObsah kyselín: 5,8 gObsah zvyškového cukru: 1,8 g/lObsah Alkoholu: 13,9 %Teplota podávania: 10-16 °..

10.00€

Mikrosvín Mikulov Rizling vlašský Železná

Krajina pôvodu: ČeskoVinárska oblasť: Morava Mikulovská ŽeleznáOdroda: Rizling vlašskýRočník: 2012Charakteristika: suchéPrívlastok: neskorý zberObsah kyselín: 5,3 gObsah zvyškového cukru: 1,3 g/lObsah Alkoholu: 12,5 %Teplota podávania: ..

13.80€

Mikrosvín Mikulov Tramín červený Flower line

Krajina pôvodu: ČeskoVinárska oblasť: Morava MikulovskáOdroda: Tramín červenýRočník: 2015Charakteristika: suchéPrívlastok: neskorý zberObsah kyselín: 6,7 gObsah zvyškového cukru: 4,6 g/lObsah Alkoholu: 13,1 %Teplota podávania: 10-16 ° ..

11.00€