Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Thanisch

Thanisch

Vinárstvo Thanisch a syn je ukážkou moderného vinárstva s veľkou tradíciou. Tradíciu tohto vinárstva možno vysledovať až do roku 1648. V roku 2001 syn Jörg prevzal obchod jeho rodičov a pokračuje ako úspešná hlava spoločnosti. Produkujú sa tu úžasné Riesling, ktoré si tiež sami pestujú na strmých svahoch rieky Mosel. Vinohrad leží na juhozápadných strmých svahoch a v súčasnosti sa rozkladá približne na 5 hektároch. Pôdy sa skladajú zo zvetrané bridlice so sklonom až 70%. Kamenné, mäkké bridlicovej dokonale ukladajú teplo a zároveň rieka Mosel odráža na vinice svetlo ako slnečný reflektor. Úroda prebieha na konci októbra. Vinice sa nachádzajú v najlepšej lokalite "Lieserer Niederberg Helden", kde vyrábame hlavne suché a polosuché vína. Elegantne sladké špeciality sú pestované v "Brauneberger Juffer" a šťavnaté, jemne ovocné vína v "Bernkastel-Kueser Weisenstein". V záujme vytvorenia minerálnych a ovocných vín, je dôležité používať len krásne, zrelé hrozno. Tie sa zberajú ručne a vo vybraných zberoch v niekoľkých kolách. Kladie sa tiež dôraz na neustále ochutnávanie hrozna.

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Thanisch 1648 Riesling

Krajina pôvodu: NemeckoVinárska oblasť: MoselOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2016Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 11,5 %Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 l1648 Rizling je reprezentantom suchých vín značky Thanisch. Je to elegantné víno so sviežo..

9.20€

Thanisch Alte Reben "R"

Krajina pôvodu: NemeckoVinárska oblasť: MoselOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2014Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lVíno má krásnu vôňu čerstvej kytice kvetov s príchuťou broskyne, grapefruitu, citrónu, byl..

17.10€

Thanisch Riesling - Auslese**

Krajina pôvodu: NemeckoVinárska oblasť: MoselOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2015Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 7%Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lMimoriadne elegantné sladké víno s krásnou kyselinkou a hĺbkovými exotickými vôňami maracuja a broskýň, jemné a ľahké. Kom..

16.80€

Thanisch Riesling Kabinett Feinherb

Krajina pôvodu: NemeckoVinárska oblasť: MoselOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2016Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 11 %Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lŽivé a neuveriteľne okúzľujúce víno zároveň. Elegantný riesling s výraznou ovocnou chuťou. V..

10.20€

Thanisch Riesling Spätlese

Krajina pôvodu: NemeckoVinárska oblasť: MoselOdroda: Rizling rýnskyRočník: 2015Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 7,5 %Teplota podavania: 10-16 ° CObjem: 0,75 lOvocné vplyvy marhúľ a nektariniek. Elegantná kyselinka a vitalita, jemnosť.Viac o vinárstv..

12.99€