Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Coppola Zinfandel Director´s

Coppola Zinfandel Director´s

Krajina pôvodu: USA - Kalifornia
Vinárska oblasť: Sonoma County
Vinárstvo:   Francis Ford Coppola Winery
Ročník: 2013
Odroda: 99% Zinfandel , 1% Petite Syrah
Zbytkový cukor: suché
Obsah Alkoholu: 13,9%
Objem: 0,75 l

Charakteristika: Suché, tmavo červená farba sa roma  egrešov, hrozienok a korenie, šťavnaté tóny čerešní sliviek a vanilky. Chuť je  hlboká so zamatovou textúrou, tóny čiernych a červených bobuľovín, korenia a korenia. Dozrievalo  11 mesiacov v sudoch z amerického a francúzskeho duba.

Hodí sa k ... jahňaciemu kolienku, grilovaným rebierkam alebo makarónom so syrom.

Servírovacia teplota: 16-18 ° C

Skladovanie: fľaše naležato pri teplote 10-15 ° C v čistých a suchých, sporo osvetlených miestnostiach. Pre dlhodobú archiváciu sa prosím poraďte s našim špecialistom.

Poznámky vinára:

Director 's Zinfandel ročníka 2012 pochádza z vybraných viníc, ktoré má team vinárov z Francis Ford Coppola Winery rád pre ich expresívne charakter. Okrem Zinfandel tu nájdeme aj ľahký dotyk odrody Petite Sirah, pre výslednú plnosť a hĺbku. Hrozno pre tento Zinfandel pochádzajú zo Sonoma Valley, Dry Creek Valley a Alexander Valley, čo sú regióny známe svojimi teplými dňami a chladnými nocami. Zinfandel z radu Director 's zrel ako v sudoch z Francúzskeho, tak i Amerického dubu. Tým došlo k zvýrazneniu jeho korenitosti. Ročník 2012 ponúka hĺbku a zamatovú textúru. Množstvo chuťou červeného a čierneho ovocia je protknuté korenenými tónmi a občas sa objavia aj dotyk korenia. Záver je dlhý a voňavý. Vôňa egrešov, hrozienok a korenia je nasledovaná šťavnatou vrstvou čerešní, sliviek a vanilky. Zinfandel 2012 sa bude skvele hodiť napríklad k jahňaciemu kolienku, grilovaným rebierkam alebo makarónům so syrom. Rok 2012 bol čo do pestovania vína absolútne excelentným ročníkom. Naprieč celou Kaliforniou panovali po celé leto stálej poveternostné podmienky s miernymi teplotami. Tento rok sa určite zapíše do mnohých náučných kníh ako najlepší rok desaťročia. Výsledkom ideálnych podmienok je aj Zinfandel z radu Director 's, ktorý oplýva nádhernou chuťou i vôňou a veľkolepú štruktúrou.

Viac o vinárstve COPOLLA tu

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
  • Výrobca: Coppola
  • Kód produktu: cop001
  • Dostupnosť: Skladom
  • 26.50€

Doručenie ZADARMO

- chcem doručenie ZADARMO dozvedieť sa viac

Štítky: Coppola Zinfandel Director´s