Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Coppola - Director´s cut Pinot Noir

Coppola - Director´s cut Pinot Noir

Krajina pôvodu: USA - Kalifornia
Vinárska oblasť: Sonoma Coast
Vinárstvo:   Francis Ford Coppola Winery
Ročník: 2014
Odroda: 100% Pinot Noir
Zbytkový cukor: suché
Obsah Alkoholu: 14,5%
Objem: 0,75 l

Charakteristika: Suché, v eľmi jemné tmavo fialovej víno ​​s exotickými a korenenými tónmi. V chuti nájdeme maliny, jahody a brusnice. Ihneď po zbere hrozno lisujeme a máčame v chlade po dobu troch dní aby sa stabilizovala farba vína. Následné kvasenie potom prebieha v otvorených kvasných kadiach po dobu deviatich dní, pričom je hrozno trikrát denne zrážať ku dnu. Dozrievalo 10 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba.Hodí sa k ... grilovaný losos, dusené hovädzie, Coq au vin (kohút na víne)

Servírovacia teplota: 16-18 ° C

Skladovanie: fľaše naležato pri teplote 10-15 ° C v čistých a suchých, sporo osvetlených miestnostiach. Pre dlhodobú archiváciu sa prosím poraďte s našim špecialistom.

Poznámky vinára:

Pobrežie Sonoma zahŕňa celú oblasť Sonoma County. Rozkladá sa od juhu od oblasti Los Carneros až na severovýchod k Russian River Valley. Jeho klíma je pod silným vplyvom Tichého oceánu. Teploty sa tu drží relatívne nízko a vo vegetačnom období len veľmi zriedka prekračujú 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo vo vnútrozemí dosahujú teplotné maximá až k 40 stupňom. Aj napriek chladnejšie teplotu vzduchu množstvo slnečného svitu úplne postačuje, aby hrozno Pinot Noir dosiahli optimálnej zrelosti. Ovocie pre náš Pinot Noir pochádza z význačných viníc, ktoré sa nachádzajú v podoblastiach preslávených pestovaním najlepších kalifornských hrozna tejto odrody. Spolu s pestovateľmi sa snažíme kultivovať vinice s nižšími výnosmi, ktoré umožňujú hroznu rozvinúť koncentrovanú vôňu a chuť.

Viac o vinárstve COPOLLA tu

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
  • Výrobca: Coppola
  • Kód produktu: cop005
  • Dostupnosť: Skladom
  • 37.00€

Doručenie ZADARMO

- chcem doručenie ZADARMO dozvedieť sa viac

Štítky: Coppola - Director´s cut Pinot Noir