Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Hugel & Fils

Hugel & Fils

Prvé zmienky o predkoch rodiny Hugel v Alsasku pochádzajú z 15. storočia. O dvesto rokov neskôr sa Hans Ulrich Hugel usadil v RIQUEWIHR zdevastovanom tridsaťročnou vojnou. V roku 1639 sa stal mešťanom a čoskoro potom sa postavil do čela silného spolku vinárov. Už v 18. a 19. storočí mala rodina Hugel povesť skvelých vinárov. Na začiatku 20. storočia boli alsaské vinice zničené škodcami a chorobami. Po roku 1918 skupina vinárov vrátane Frederica Emila Hugel začala podnikať kroky vedúce k záchrane alsaských viníc a na rozšírenie pestovania ušľachtilých odrôd.  HU Jean Hugel   HU Etienne Hugel  Jeho syn Jean pokračoval v rovnakom duchu a dokázal, že alsaská vína si zaslúži miesto medzi najväčšími svetovými vínami. Zaslúžil sa aj o oficiálne uznanie označenia "Vendange tardiva" a "selection des Grains Nobles" (výnimočné vína v kategórii neskorých zberov s vysokým obsahom prírodných zvyškových cukrov, na ktoré sa používajú odrody Gewürztraminer, Riesling a Pinot Gris). Súčasná generácia verne nadväzuje na tradície a prácu svojich otcov. Vinárstvo Hugel & Fils v súčasnosti obhospodaruje viac ako 25 hektárov viníc, z ktorých polovica má klasifikáciu Grand Cru. Priemerný vek viníc je 30 rokov. Vinárstvo navyše nakupuje na základe dlhoročných zmlúv najkvalitnejšie ručne zbierané hrozno z ďalších ako 100 hektárov viníc. Vzhľadom na rozmanitosť pôdneho zloženie využíva vinárstve skúseností pri určovaní, ktorá odroda bude pestovala na ktoré vinici. Jedná sa hlavne o odrody, pre ktoré sú tunajšie podmienky ideálne: Gewürztraminer, Rizling, Pinot gris a Pinot blanc. Takmer všetky pivnice vinárstva Hugel sa nachádzajú pod čarovným domom z 16. storočia v centre Riquewihr. V týchto pivniciach nájdeme tradičné obrie sudy staré viac ako 100 rokov. Najstaršie z nich - Kataríny - pochádza z roku 1715 a uvedená aj v Guinessovej knihe rekordov. Tradícia však u Hugel nevylučuje inováciu a moderné technológie, používané pri výrobe ich vín. Hlavnou myšlienkou spoločnosti Hugel & Fils je v prvom Rede kvalita, nie kvantita. Vinárstvo Hugel tak aj v 21. storočí produkuje veľké biele vína a má vynikajúcu reputáciu po celom svete.


Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Hugel & Fils Gewurztraminer Jubilee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Tramín červenýRočník: 2009Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 14 %Objem: 0,75 lFantastické, temperamentné mladé, veľmi svetlé, mäkké pistáciovo zelenej a slamovo žltej farby. Komplexné, otvorený buket s..

22.85€

Hugel & Fils Muscat Tradition

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Muškát moravskýRočník: 2012Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lKvetinovo a ovocne riadený, veľmi svieži, aromatický a diskrétne parfumovaný. Na poschodí , s atraktívnou chuťou čerstvého hr..

11.60€

Hugel & Fils Pinot Gris

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Pinot GrisRočník: 2009Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 13,5 %Objem: 0,75 lVôňa pripomína prezreté hrozno, med, sladké drievko, ananás, kandizované hrušky a ríbezle, s jemnou harmóniu, ktorá lichotí. Na poschod..

37.39€

Hugel & Fils Pinot Gris Jubilee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Rulandské šedéRočník: 2009Charakteristika: polosladkéObsah Alkoholu: 14 %Objem: 0,75 lVôňa zrelého ovocia marhule, jablka, kvetu agátu, včelieho vosku, kvetového medu, sladkého drievka, vanilky. Všetko krásne ..

27.06€

Hugel & Fils Pinot Noir Alsace Controlee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Pinot NoirRočník: 2009Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lVyrobené z preslávenej odrody Burgundska, toto príjemný červené víno predstavuje výrazný Alsace charakter. Pružné, s intenzívnou..

11.19€

Hugel & Fils Riesling Jubilee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: RieslingRočník: 2009Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 13,5 %Objem: 0,75 lSvetlo zelenej farby s nádychom striebornej, veľmi mladistvo živý a krištáľovo čistý, výborný, sľubný. Vôňa živá, svieža, mladá a te..

28.24€

Hugel & Fils Sylvaner Alsace Controlee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Silvánske zelenéRočník: 2013Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 11,5 %Objem: 0,75 lSvieže, suché v ústach jemné, ovocné a kvetinové: mandľové kvety, citrusy, grapefruit a biela broskyňa. Chuť je mäsitá, pekn..

8.50€

Hugels & Fils Gewurtztraminer Estate

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: GewurtztraminerRočník: 2012Zvyškový cukor: 13 g/lKyseliny: 3,82 g/lCharakteristika: polosuchéObsah Alkoholu: 14 %Objem: 0,75 lVíno peknej citrónovožltej farby so zelenými odtieňmi, mladé a živé. Expresívny buke..

16.20€

Hugels & Fils Pinot Blanc Cuvée Les Amours

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Pinot BlancRočník: 2013Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lMladé svieže víno s ľahkými zelenými odleskami. Ovocná vôňa z egrešov,citrusov a bazy. Suché, svieže, živé víno s chuťou kopírujúc..

9.80€

Hugels & Fils Pinot Noir Jubilee

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: Pinot NoirRočník: 2008Zvyškový cukor: 0,1 g/lKyseliny: 6,11 g/lCharakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lVíno granátovo-červenej farby s hodvábnym leskom, harmonické, s vôňou červených ..

23.32€

Hugels & Fils Riesling "Grossi Laue

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: RieslingRočník: 2010Zvyškový cukor: 6,5 g/lKyseliny: 7,93 g/lCharakteristika: polosuchéObsah Alkoholu: 13 %Objem: 0,75 lVíno pastelovožltej farby so zeleným nádychom. Vôňa je živá, čistá s príjemnými..

47.16€

Hugels & Fils Riesling Classic

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: RieslingRočník: 2014Charakteristika: suchéKyseliny: 7,85 g/lZvyškový cukor: 3,7 g/lObsah Alkoholu: 12,5 %Objem: 0,75 lVíno svetlozelenej farby ako listy stromov na jar, so striebornými tónmi krásne svetlé a živ..

14.15€

Hugels & Fils Riesling Estate

Krajina pôvodu: FrancúzskoOblasť: AlsaskoOdroda: RieslingRočník: 2012Zvyškový cukor: 6,3 g/lKyseliny: 7,61 g/lCharakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12 %Objem: 0,75 lMladistvý, jasný, elegantnej striebristo svetlozelenej farby. Príjemná aromatická vôňa ovocia:..

18.20€