Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

San Marzano - Feudi

San Marzano - Feudi

Vinárstvo Cantina San Marzano vzniklo v roku 1962 ako ambiciózny projekt niekoľkých menších vinárov s presvedčením o jedinečnosti tejto lokality pre pestovanie vínnej révy a olív. Postupom času sa cantina stáva jednou z najdôležitejších štruktúr v tejto lokalite. Cantina San Marzano je situovaná v apelačný zóne DOC Primitivo di Manduria, v blízkosti mesta Salento. Táto zóna disponuje jedinečnými veľmi starými revy , ktoré tu majú vďaka pôdnemu zloženiu a podnebiu, úplne ideálne podmienky ,ako inde vo svete sa už nevyskytujú. Typickými predstaviteľmi sú Primitivo, Malvasia Nera alebo Negroamaro. V súčasnej dobe má toto konzorcium 1200 členov s celkovou rozlohou obhospodarovaných viníc cca 500 ha a ročnou produkciou 4,5 mil. deklarovaných fliaš ročne. Vďaka veľmi modernému prístupu, experimentovaniu s technológiami a celkovou modernizáciou v priebehu posledných piatich rokov pod vedením prezidenta konzorcia Francesca Cavallo, je tato  pivnica schopná zaručiť stálu najvyššiu kvalitu svojich produktov. Každé víno počas celého procesu výroby, v každej fáze, prechádza mnohnásobnými kontrolami. Vďaka skúšobnému laboratóriu s najmodernejším vybavením a spoluprácou s miestnou univerzitou, je zaznamenávané presné organické zloženie hrozna, ich zmeny v priebehu rokov a správanie v rôznych lokalitách. Každá vyprodukovaná fľaša má svoj presný záznam o mieste pôvodu, výsledku testov a časový záznam. Každá z pestovaných odrôd je vysadená na vinici, alebo jej časť, ktorá bola vyhodnotená ako vhodná pre určitý druh viniča, s ohľadom na jej vlastnosti a potreby. Jedinečným miestom je vinica v zóne DOC Primitivo di Manduria s priemerným vekom kríkov 60 rokov, kde sa veľmi zložitým procesom produkuje rovnomennej víno v limitovanom množstve, s neopakovateľným charakterom. S produktmi Cantina san Marzano, sa v súčasnej dobe môžeme stretnúť takmer po celom svete.Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Cantine San Marzano - 11 Filari - Primitivo Di Manduria

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2011Charakteristika: sladkéObsah Alkoholu: 18%Objem: 0,75 lIntenzívna rubínovo červená farba s granátovými odtieňmi ; trvalá a komplexná aróma s tónmi ovocia surmaturi pripomínajúce višňovú marm..

12.00€

Cantine San Marzano - Primitivo di Manduria Anniversario 62 Riserva

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2011Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 14,5%Objem: 0,75 lRubínovo červená farba, elegantné a komplexné, ovocné s tónmi slivky, čerešne marmelády s náznaky tabaku. Víno, mäkké a bohaté,  konco..

24.20€

Liatico Alleatico

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: AleaticoRočník: 2010Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 13 %Objem: 0,5 lAleatico di Puglia Liatico ukazuje intenzívne rubínové farby a nuansy rubínovej červenej, málo transparentné. Vôňa intenzívna, čistá, prí..

12.80€

Moscato Magia IGP Salento

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2013Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12,5%Objem: 0,75 lSvetlo slamová farba so zelenými odleskami. Vôňa medu a čerstvého exotického ovocia ako je melón, mango, liči a zelené jablká Granny S..

11.65€

Negroamaro ´´F´´

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: NegroamaroRočník: 2012Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 14,5%Objem: 0,75 lOd prvého ovoňania sa vôňa prejavuje ako aromaticky veľmi komplexná. Celý zástup ušľachtilého čierneho ovocia si vás okamžite získa. A..

24.00€

Primitivo di Manduria Sessantanni ,,60"

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2012Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 14,5%Objem: 0,75 l100% Primitivo, hrozno sa ručne zberalo do malých prepraviek zo starých, 60-80 ročných vinohradov. Macerácia trvala 18 dní a následne ..

25.50€

Primitivo di Manduria Sessantanni 60 1,5l + drevený box

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2010Charakteristika: suché,odrodovéObsah Alkoholu: 14,5%Objem: 0,75 l100% Primitivo, hrozno sa ručne zberalo do malých prepraviek zo starých, 60-80 ročných vinohradov. Macerácia trvala 18 dní a ..

65.50€

Primitivo di Manduria SUD

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2012Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 14 %Objem: 0,75 lRubínovo- červená farba s fialovými odleskmi. Vôňa pripomína čerešne a slivky, s príjemným závanom kakaa a vanilky.Odporúčame podávať k ..

12.95€

Primitivo IGP Santoro

Krajina pôvodu: TalianskoOblasť: PugliaOdroda: PrimitivoRočník: 2013Charakteristika: suchéObsah Alkoholu: 12 %Objem: 0,75 lRubínovo červenej farby s fialovými odtieňmi. Komplexná vôňa, s tónmi sliviek a čerešní, pikantné s tónmi rozmarínu a vanilky. Plné mäk..

6.70€