Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Louis Roederer

Louis Roederer

Značku Louis Roederer vlastní tá istá rodina od založenia v roku 1776. Pod vedením samotného Louisa Roederer sa vinárstvo v priebehu rokov 1832 až 1870 dostal na prvé miesto v predaji champagne s celosvetovým obratom 2,5 milióna fliaš.

V roku 1776 založili otec a syn DuBois v Reims vinárstve, ktoré neskôr predali Nicolasovi Schreiderovi. Od roku 1819 ho vlastní a spravuje jedna rodina. Vinárstvo Louis Roederer je dnes jedným z posledných veľkých stále nezávislých "Maison de Champagne", ktorý vždy riadili a stále riadia skutoční odborníci.
Louis Roederer sa narodil v roku 1809 v Štrasburgu a spoločníkom vo vinárstve svojho strýka Nicolasa Schreidera sa stal už vo svojich osemnástich rokoch.

O šesť rokov neskôr potom podnik zdedil, pomenoval ho podľa seba a v nasledujúcich rokoch doviedol k nečakanému rozmachu. S pomocou svojho brata Eugéna a Huga (Hugues) Krafft, neúnavného obchodného cestujúceho hovoriaceho mnohými jazykmi, sa predaja počas jeho života zvýšili o 600 000 fliaš, zo 100 000 na 700 000 fliaš ročne. Roku 1870 prevzal vinárstvo jeho syn Louis Roederer II. Zaujímavosťou je, že Louis junior bol priamo posadnutý knihami.

Jeho knižnica, z 18. storočia, je považovaná, po tej v Château Chantilly, za druhú najväčšiu a najskvostnejšiu vo Francúzsku. Pod jeho taktovkou dosiahla Champagnes Roederer ďalšieho skvelého úspechu - predaj dva a pol milióna fliaš v roku 1872, z čoho 666 000 fliaš tohto skvelého šumivého vína putovalo do Ruska (na cársky dvor) a 390 000 fliaš do Spojených štátov amerických. Tento úspešný vinár však zomrel v roku 1880 v 34 rokoch.

Prekvitajúci podnik po ňom preberá jeho sestra Leonie a jej manžel Jacques Olry a po nich ich deti Louis-Victor a Léon Olry-Roederer, ktorý musel čeliť nejednému úskaliu, ktorý mu osud pripravil - 1. svetovej vojne v rokoch 1914 až 1918, Októbrovej revolúcii v Rusku, kvôli ktorej prišlo vinárstvo o svojho najväčšieho odberateľa, americkej prohibíciu v roku 1919 a kríze v roku 1929. Léon, tak po svojej smrti v roku 1932 zanechal Maison značne oslabený. Jeho obdivuhodná žena Camille Olry-Roederer, ktorá riadila vinárstvo viac ako 40 rokov, vyviedla podnik obrovskú usilovnosťou a odhodlaním z vinárskeho tieňa.

V roku 1979 po nej nastúpil do čela vinárstva jej vnuk Jean-Claude Rouzaud, vážený enológ, ktorý nastolil politiku uprednostňovania kvality nad kvantitou. Popri riadení "admirálského" podniku začal rozvoj celého radu veľkých vín nielen v Champagne, ale aj v Bordeaux, v Provence, v Portugalsku a v Kalifornii. Syn Jean-Clauda, ​​Frédéric Rouzaud, prevzal riadenie podniku v roku 2006 a pozdvihol ambície podniku medzi skupinu veľkých vín na svetovej úrovni.

214 hektárov viníc sa rozkladajú v troch hlavných výrobných zónach v Champagne Montagne de Reims, Vallée de la Marne a Côte des Blancs. Množstvo hrozna z týchto viníc pokryje dve tretiny potrieb vinárstva, čo umožňuje perfektnú kontrolu nad výrobou šampanského. Základné osobitosť šampanského spočíva v umení zmiešanie vína z rôznych terroirs. Vďaka bohatosti a rôznorodosti svojich viníc môže Louis Roederer využívať obrovské palety vín na sceľovanie. Drží v ruke všetky tromfy pre zostavenie svojich cuvées. Vína sa však neuplatňujú hneď. Niektoré z nich putujú medzi "rezervy vinárstva" do veľkých dubových sudov: prídu na rad pri sceľovaní šampanského Brut Premier, aby udržala nemennosť Roederer štýlu, alebo poslúži ako expedičný likér. Niekoľko tisíc litrov vína vyzrieva niekoľko rokov vo viac ako 150 veľkých dubových sudoch. Sú to tzv. "Rezervné vína". Predstavujú veľmi značnú a dôležitú investíciu spoločnosti: finančné náklady na uskladnenie, údržba drevených kadí, klimatizácia v sklade, neustály dohľad nad vývojom vína ...


Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Louis Roederer Brut Premier

Charakteristika: Suché Oblasť: Champagne FrancúzskoRočník: neročníkovéOdroda: pinot noir , chardonay, pinot meunierPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 12 % Podávať pri teplote:  10 °C            Objem: 0,375&nb..

26.00€

LOUIS Roederer Brut Premier (1,5l) - Magnum

Charakteristika: Suché Oblasť: Champagne FrancúzskoRočník: neročníkovéOdroda: pinot noir , chardonay, pinot meunierPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 12 % Podávať pri teplote:  10 °C            Objem: 1,5 L ..

99.00€

Louis Roederer brut rosé

Charakteristika: Suché Oblasť: Champagne FrancúzskoRočník: 2011Odroda: pinot noirPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 12,5 % Obsah zvyškového cukru: 11 g/l Podávať pri teplote:  10 °C            Objem: 0,75..

68.00€

Louis Roederer Carte Blanche

Charakteristika: Suché  Oblasť: Champagne Francúzsko Ročník: neročníkové Odroda: pinot noir , chardonay, pinot meunier Prívlastok: odrodové Obsah alkoholu: 12 %  Obsah zvyškového cukru: 11 g/l  Podávať pri teplote:  10 °C     &..

39.90€

Louis Roederer Cristal 2006

Charakteristika: Suché  Oblasť: Champagne Francúzsko Ročník: 2007 Odroda: pinot noir 55% chardonay 45 %  Prívlastok: odrodové Obsah alkoholu: 12 %  Obsah zvyškového cukru: 11 g/l  Podávať pri teplote:  10 °C       &n..

205.00€

Louis Roederer Théophile Brut

Charakteristika: Suché Oblasť: Champagne FrancúzskoRočník: neročníkovéOdroda: pinot noir , chardonay, pinot meunierPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 12 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75L ..

35.00€

Louis Roederer Théophile Brut rose

Charakteristika: Suché Oblasť: Champagne FrancúzskoRočník: neročníkovéOdroda: pinot noir , chardonay, pinot meunierPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 12 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75L ..

28.00€