Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Louis Roederer Cristal 2006

Louis Roederer Cristal 2006

Charakteristika: Suché 
Oblasť: Champagne Francúzsko
Ročník: 2007
Odroda: pinot noir 55% chardonay 45 % 
Prívlastok: odrodové
Obsah alkoholu: 12 % 
Obsah zvyškového cukru: 11 g/l 
Podávať pri teplote:  10 °C            
Objem: 0,75L

Brilantné šampanské so svetlými zlatými odleskmi a jemným perlením. Osloví Vás bohatú vôňou s tónmi pikantného ovocia, ľalií a toastov s nádychom lieskových orechov. V ústach sa prejavia jemné ovocné tóny, čistá a osviežujúca chuť. V závere sa objaví jemná zrelosť a mineralita.

Producent jedného z najlepších Champagne na svete, ktorého história siaha až do roku 1776. Už od roku 1833 nesie tento slávny dom meno Louis Roederer. Počas dlhej histórie sa rodina potykala s mnohými prekážkami (zákaz predaja v USA, svetovej vojny). Vďaka tomu si uvedomili dôležitosť medzinárodného trhu a podarilo sa im získať významných klientov. Medzi ich najväčšie odberateľa patril ruský cár Alexander II, ktorý bol veľkým milovníkom šampanského. Na jeho počesť bolo vytvorené špeciálne ročníkové cuvée, ktoré sa plnilo do čírej krištáľové fľaše s plochým dnom. Podľa krištáľové fľaše získalo toto šampanské tiež názov - Cristal. Toto majstrovské víno sa vyrába iba z hrozna, ktoré pochádza z Grand Cru viníc. Druhotné kvasenie vo fľaši prebieha 6 rokov. Champagne Cristal je známe pre svoju jedinečnosť a skvele vyzrieva.

Ohlas a kvalita vín z oblasti Champagne sú tak veľké, že sa toto označenie mylne používa ako synonymum pre každé šumivé víno. Kriedové podložie dáva vínám neuveriteľnú mineralitu. Šampanské podávame vychladené pri teplote 6 - 9 ° C, avšak čím je víno archívnejšie, tým jeho ideálna teplota stúpa. Pije sa buď samotné, alebo ako skvelý chuťový doplnok k ľahkým dezertom. 

Viac o vinárstve Louis Roederer tu
Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
  • 205.00€

Doručenie ZADARMO

- chcem doručenie ZADARMO dozvedieť sa viac

Štítky: Louis Roederer Cristal 2006