Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Ramos Pinto

Ramos Pinto

Vinárstvo Adriano Ramos Pinto založili v roku 1880 Antonio a Adriano Ramos Pinto. Na svoju dobu to boli veľmi moderní vinári. Prišli do tradičného prostredia s inováciami ako vo výbere odrôd, tak v miešaní portského vína a  následnom zrení. Zvláštnu starostlivosť venovali tiež balení a marketingu. Aj vďaka tomu sa stali začiatkom dvadsiateho storočia najvýznamnejším vývozcom portských vín do Južnej Ameriky a neskôr aj do celej Európy. V roku 1990 vinárstvo kúpil francúzsky champagne dom Louis Roederer a jeho majiteľ Jean-Claude Rouzaud ich nazval "šperkom" oblasti Douro. Sú veľmi vyhľadávaní znalci z celého sveta pre svoju vyváženosť a delikátnosť. Predovšetkým potom vína typu tawny. Portské vína Ramos Pinto vurabajú víno v Quinta do Bom Retiro. Hrozno určené pre LBV a Vintage sú potom lisované v tradičných lisoch "Lagares". Tento spôsob spracovania umožňuje šetrnejšiu a oveľa lepšiu extrakciu. Akonáhle je prvá etapa výroby vína u konca, je víno prevezené do historických pivníc vo Vila Nova de Gaia, kde prebieha samotné vyzrievanie v sudoch.

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Ramos Pinto 20 Year Old Tawny

Charakteristika: Portské,sladkéOblasť: PortugalskoObsah alkoholu: 20 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75LTyp: červenéŽivá vôňa so zamatovou textúrou. Ovocné vône ako je grapefruit, marhule, mandle, lieskový orech a..

51.90€

Ramos Pinto Ervamoira 10-year Tawny

Charakteristika: Portské,sladkéOblasť: PortugalskoObsah alkoholu: 20 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75LTyp: červenéDobre zaoblené, veľkorysá aróma s rovnováhou a nádychom vína. Medzi ovocné vône patrí pomaranč, ma..

26.60€

Ramos pinto porto fine white

Charakteristika: PortskéOblasť: PortugalskoRočník: neročníkovéOdroda: Codega, viosinho,rabigato, arintoPrívlastok: odrodovéObsah alkoholu: 19,5 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75LKedykoľvek je spome..

13.60€

Ramos pinto Porto reserva Collector

Charakteristika: Portské,sladkéOblasť: PortugalskoObsah alkoholu: 20 % Podávať pri teplote:  8-10 °C            Objem: 0,75LTyp: červené Ramos Pinto Reserva Collector je päťročné tawny - pričom víno je zmiešané z rôznyc..

13.99€

Ramos pinto Vintage Porto 2004

Charakteristika: PortskéOblasť: Portugalsko DouroRočník: 2004Obsah alkoholu: 20 %             Objem: 0,75LFarba veľmi intenzívna, nepriehľadná s fialovými tónmi. Dobre koncentrované a výborné vyvážené. Je vybavené bohatou kyticou veľm..

62.00€